Vaihdetaan toisen kerroksen puutaloyksiö edullisempaan Puu-Käpylässä, Käpylä
Vaihtoon tai monivaihtoon tarjolla ihana n.40-neliöinen yksiö Puu-Käpylässä omalla sisäänkäynnillä ja suurella puutarhapalstalla. Vaaleat pinnat ja vaaleanharmaa puulattia, ikkunoita kolmeen suuntaan. Olohuoneessa toimiva kakluuni, kylpyhuoneessa lattialämmitys ja paikka kapealle pyykinpesukoneelle. Keittiöstä näkymät aurinkoiselle pihapalstalle. Lisäneliöitä asuntoon tuo rakennettu matala (viileä) ullakko. Asunto on kauttaaltaan remontoitu 2023.
Asunnon ja kohteen ominaisuudet
- Valmistumisvuosi 1922
- Kerrosten määrä 2
- Rakennusten määrä 12
- Talotyyppi: Kerrostalo
- Asuntopiha
- Talopesula
Ilmoittajan toiveet vaihtoasunnolle
Etsinnässä ensisijaisesti toisen kerroksen puutaloyksiö (tai -kaksio, -yksiö alkovilla, tai -yksiö rakennetulla vintillä). Myös ykköskerroksen puutaloasunnot huomioidaan. Toiveena huoneen suuret ikkunat etelähköön ilmansuuntaan. Kivat maisemat plussaa.
Etsinnässä vaihtoasunto vain Puu-Käpylästä. Myös Puu-Vallilan asunnot huomioidaan, jos vaihtoasunto on hiljattain peruskorjattu, sekä mahdollisesti Katajanokan kaksikerroksiset asunnot jugend-talosta (Linnankatu 2).
Vuokra max
700,00 €Koko
35 - 60 m²Huoneita
1, 2Kerros
ei valittu- Asuntopiha
- Lasitettu parveke
- Parveke
- Käpylä