Uusi kaunis asunto Sompasaaresta edullisempaan!, Kalasatama
2023 valmistunut uusi tyylikäs asunto suurella lasitetulla parvekkeella. Olemme ensimmäiset asukkaat. Vuokra sisältää myös vesiennakkomaksun. Ainut syy uuden kodin etsinnälle on löytää edullisempi vuokra. Etsimme uutta kotia erityisesti Kruunuvuorenrannasta, Puu-Käpylä, Käpylä, Herttoniemi ja Laajasalo alueilta. Tässä asunnossa on kaikki uutta ja siistiä. Taloyhtiö on todella rauhallinen. Asuntoon ei kuulu mitään ääniä. Meillä on ollut käytössä myös saunavuoro ja parkkihallipaikka talon alla. Pinnat ja lattiat ovat ehjät, avokeittiössä on induktio-liesi, sekä jääkaappi – pakastin yhdistelmä. Erillinen iso makuuhuone ja olohuone – keittiö. Suuri kylpyhuone. Koko asunnon kokoinen lasitettu parveke.
Talon vierestä rannan tuntumasta menee ratikka nro 13. Kaupat ja palvelut 5min päässä Redissä. Mustikkamaa ja Korkeasaari toisella puolella rantaa. Vieressä päiväkoti ja kiikkupuisto lapsille. Kävelysilta Hakaniemeen.
Laita viestiä jos Sinulla on meille vaihtokoti!
Asunnon ja kohteen ominaisuudet
- Valmistumisvuosi 2023
- Rakennusten määrä 1
- Talotyyppi: Muu
- Asuntoon pääsee hissillä
- Lasitettu parveke
- Esteetön sisäänkäynti
- Talopesula
- Talosauna
Ilmoittajan toiveet vaihtoasunnolle
Jos asunto sijaitsee kerrostalossa olisi toiveena lasitettu parveke. Etsimme siistiä kotia. Emme tupakoi eikä meillä ole lemmikkejä.
Vuokra max
750,00 €Koko
35 - 50 m²Huoneita
1, 2Kerros
ei valittu- Lasitettu parveke
- Herttoniemenranta
- Käpylä
- Laajasalo
- Kruunuvuorenranta