Peruskorjattuja asuntoja valmistuu huhtikuussa Kontulaan.

Tutustu Kontulankaari 24 -kohteeseen ja hae asuntoa

Upeat näkymät pieni kaksiosta, isompaan kaksioon, Vallila

Tässä kodissa valo on aina läsnä. Etelään avautuvat ikkunat tuovat mukanaan upeat näkymät ja tekevät asunnosta avaran ja viihtyisän ympäri vuoden. Kyseessä on pieni mutta toimiva kaksio, jossa on perusvarusteltu keittiö, uudet hella ja jääkaappi, sekä siisti wc. Taloyhtiössä on saunavuorot arjen pieniä luksuksia, joista on helppo iloita.

Läheltä löytyvät monipuoliset palvelut, hyvät liikenneyhteydet ja luonto aivan vierestä. Asunto sopii myös eläinystäville ja rapun asukkaat ovat rauhallisia ja ystävällisiä. Olen viihtynyt täällä erittäin hyvin, mutta etätyön lisääntyessä kaipaan nyt hieman enemmän tilaa.

Vaihtotoive: Puu-Vallila tai Alppila (tai mainutuilla alueilla).

Jos kiinnostuit ja asuntovaihto herättää ajatuksia, olethan yhteydessä. Vaihdolla ei ole kiire tärkeintä on löytää molemmille hyvä koti 🙂

Kohteen nimi Sammatintie 10, Vallila
Alue Vallila
Osoite Sammatintie 12
Vuokra 547,00 €
Koko 37 m²
Huoneluku 2
Kerros 6
Katso kohde Hekan sivulta

Asunnon ja kohteen ominaisuudet

  • Valmistumisvuosi 1961 - 1962
  • Kerrosten määrä 4 - 7
  • Rakennusten määrä 3
  • Talotyyppi: Kerrostalo
  • Asuntoon pääsee hissillä
  • Esteetön asunto
  • Talopesula
  • Talosauna

Ilmoittajan toiveet vaihtoasunnolle

Vuokra max

900,00 €

Koko

40 - 60 m²

Huoneita

2, 3

Kerros

ei valittu
Asunnon ja kohteen ominaisuudet
Kaupunginosat, joista hakee asuntoa:
  • Alppiharju
  • Hermanni
  • Kallio
  • Kamppi
  • Sörnäinen
  • Vallila